Türkçe Site English Site

"AV.TR" ALT ALAN ADI ALMAK İSTEYENLER İÇİN BİLGİ NOTU

ÖN BİLGİ

Ücretsiz e-posta adresi almak için

adsoyad@baroadı.av.tr

Eğer av.tr uzantılı e-posta adresine sahip olmak istiyorsanız, ücretsiz olarak alabilirsiniz

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "ÜCRETSİZ E-POSTA ADRESİ BAŞVURU YÖNERGESİ" başlıklı bölüme bakınız.

Adınıza av.tr alan adı almak için

www.adsoyad.av.tr

Web sitesi + E-posta
+

Eğer adınıza av.tr uzantılı alan adı alarak hem web sitesine hem de e-posta adresine sahip olmak istiyorsanız;

Örn:
Web sitesi: www.kivancsaydam.av.tr
E-posta adresi: bilgi@kivancsaydam.av.tr

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "AV.TR ALAN ADI BAŞVURU YÖNERGESİ" başlıklı bölüme bakınız.

 

ÜCRETSİZ E-POSTA ADRESİ BAŞVURU YÖNERGESİ

TBB'nin Baro-Avukat Portalı olan Baroport'tan ücretsiz olarak

adınızsoyadınız@baroadı.av.tr şeklinde

Örn. kivancsaydam@istanbul.av.tr e-posta adresi alabilirsiniz.

Baroport'a www.barobirlik.org.tr sayfasından ulaşabilirsiniz. Baroport'a giriş yaptıktan sonra Ücretsiz E-posta Hesabı bağlantısına tıklayıp gelen sayfada isminizi seçerek anında e-posta hesabına sahip olabilirsiniz.

Baroport'a nasıl gireceğiniz ve diğer ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "BAROPORT" başlıklı bölüme bakınız.

 

AV.TR ALAN ADI BAŞVURU YÖNERGESİ

1) "av.tr" Alan adını kimler alabilir:
Avukatlar, Avukatlık Büroları, Avukatlık Ortaklıklarına av.tr altında alan adı, örneğin "xyz.av.tr" tahsis edilebilir. DNS yönetimine (www.nic.tr) yapılan başvurular şahsi yapılabileceği gibi bunlar adına servis sağlayıcılar tarafından da yapılabilir.

2) Alan adı başvurunuzu yapmadan bu bölümde yer alan [av.tr] Alt Alan Adı Tahsis Kuralları ve [av.tr]Alt Alan Adı Tahsis ve Kullanım Taahhütnamesini lütfen dikkatlice okuyunuz. Buradaki kurallara uygun alan adı seçmezseniz, başvurunuz TBB tarafından reddedilecektir.

3) Alt alan adları www.nic.tr adresinden online başvuru ile başlatılacak bir prosedüre göre verilmektedir. [av.tr] alt alan adı tahsisi için öncelikle www.nic.tr adresine online başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu kendiniz yapabileceğiniz gibi sizin adınıza servis sağlayıcınız da yapabilir.

Şayet Başvuruyu siz yapıyorsanız:

Online başvuru prosedürünün ilk adımı olarak bir "sorumlu kodu" almanız gerekmektedir. Sorumlu kodu almak için www.nic.tr adresinden yapacağınız online başvuru sırasında çalışan bir e-posta adresiniz gerekmektedir. Ayrıca www.nic.tr adresine yapacağınız online başvuru sırasında yardım menüsünün altında bulunan formlardan alan adı tescil formunun ve kimlik fotokopinizin başvuru esnasında ODTÜ'ye iletildiğinden emin olunuz. Gereksinim duyabileceğiniz diğer teknik bilgiler için servis sağlayıcınıza danışabilirsiniz.

4) www.nic.tr adresine yapılan başvurudan sonra Türkiye Barolar Birliği internet sitesinde yer alan www.barobirlik.org.tr/avtr/basvuru/ adresindeki çevrimiçi (online) başvuru bölümüne girerek vatandaşlık numaranız ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonraki bölümlerde istenen bilgileri de doldurduktan sonra sayfada çıkan av.tr Alan Adı Tahsis ve Kullanım Taahhütnamesini onaylayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Taahhütnamenin birer kopyası TBB'ye ve başvuru sırasında bildirdiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

5) Türkiye Barolar Birliği tarafından başvurunuz incelenerek onaylanması halinde bu onay DNS yönetimine bildirilecektir. Başvurunuzun onay veya red durumu hakkında e-posta adresinize bilgi verilecektir. Başvurunuzun durumunu Baroport'tan da takip edebilirsiniz. Baroport ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "BAROPORT" başlıklı bölüme bakınız.

6) DNS yönetimi yapılan online başvurunun ardından Türkiye Barolar Birliğinden verilecek onay üzerine; tarafınıza, almak istediğiniz xyz.av.tr seklindeki alan adının [ yada almak istediğiniz av.tr altındaki alan adının] tahsisinin yapıldığına dair (online başvuru sırasında bildirdiğiniz adrese) bir elektronik posta gönderecektir. Bu elektronik postanın tarafınıza ulaşmasını takip eden 5 gün içinde size tahsis edilmiş alan adına ait ödemenin kredi kartıyla web üzerinden yapılması şarttır, aksi takdirde tahsis edilen alan adı otomatik olarak silinecektir

7) Başvurusunu yapıp talepte bulunduğunuz [av.tr] altındaki alan adınız, [yada xyz.av.tr şeklindeki alan adınız]alan adının tahsisine dair elektronik posta geldikten itibaren kullanıma hazırdır.Tahsis işlemi tamamlanan bir alt alan adıyla ilgili ödemeler dahil tüm işlemler web üzerinden yapılacaktır. Ayrıca alan adına ilişkin tüm uyarılar tarafınıza elektronik posta yoluyla iletilecektir.

8) Tarafınıza tahsis edilen alan adına ilişkin tüm kurallar Avukatlık Kanunu, Reklam Yasağı Yönetmeliği ve Meslek Kurallarına tabiidir. Avukatın mevzuata aykırı edimi halinde ilgili kurallar uygulanacaktır.

9) Başvurulara ilişkin onaylar ayrıca www.barobirlik.org.tr/avtr/ adresinin av.tr menüsü altında duyurulmaktadır Başvuru sahipleri başvurularıyla ilgili sonucu buradan ya da Baroport'tan takip edebilirler. Baroport ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "BAROPORT" başlıklı bölüme bakınız.

 

BAROPORT

Baroport'a www.barobirlik.org.tr sayfasından ulaşabilirsiniz. Önce aşağıdaki açıklamaları okuyunuz.

BAROPORT'A KAYIT

Baroport, tüm baroların, avukatların ve avukat stajyerlerinin pek çok interaktif hizmetten yararlandığı bir web portalıdır. Bu hizmetlerden ya da işlemlerden yararlanabilmek için avukatların ve stajyerlerin Baroport'a üye olması zorunludur.

Baroport'a giriş için, gerekli olan üyelik işlemi bir sefere mahsustur. Üye olmak için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz:

1- www.barobirlik.org.tr adresinde sol taraftaki Baroport logosuna tıklayarak Baroport giriş ekranına giriniz. Bu sayfada "Üye olun" kısmından istenen bilgileri doldurarak sistemde kayıtlı olup olmadığınızı sorgulayınız, kayıtlı iseniz sistemde cep telefonu ve/veya e-posta adresinizin olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer cep tel. ya da e-posta adresiniz çıkıyor ise bunlardan birisini seçerek "Şifre gönder" düğmesine basınız. Baroport'a girmek için gerekli şifre bu adreslerden birine gönderilecektir.

Eğer sistemde kaydınız bulunmuyorsa ya da cep telefonu ve e-posta adresiniz sisteme eklenmemiş ise bağlı olduğunuz Baro Başkanlığı'na başvurarak (TBB Başkanlığı'na değil) cep telefonu ya da e-posta adresinin sisteme eklenmesini ve şifre gönderilmesini isteyiniz. Baroport'a girmek için gerekli şifre bu adreslerden birine gönderilecektir.

2- Edindiğiniz şifre ile Baroport ekranından giriş yaptıktan sonra üyeliğinizin tamamlanması için bazı bilgileri doldurmanız istenmektedir. Bu bilgilerin hepsini kontrol edip eksikleri tamamlandıktan sonra size verilen geçici şifreyi "Şifre değiştir" düğmesine tıklayarak hatırlayacağınız kolay bir şifre ile değiştirebilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Baroport'tan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak kayıtlı üyeliğinizi tamamlamış olacaksınız. Bundan sonra Baroport'a istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Şifrenizi unutursanız, Baroport giriş ekranından "Şifremi Unuttum" düğmesine tıklayarak şifrenizi edinebilirsiniz.

Baroport'a giriş yaptıktan sonra av.tr başvurusu yapabilirsiniz.

Baroport'a giriş yaptıktan sonra:
Ücretsiz E-posta için av.tr Alan Adı Başvurusu için

Ücretsiz E-posta hesabı almak için "Av.tr E-posta hesabım" bağlantısına tıklayınız. Bu sayfadaki yönergeleri dikkatlice okuyunuz.

@ işaretinden önceki kısmı adınız ve soyadınızı içerecek şekilde olmalıdır. Buna göre Ad ve Soyad kutucuklarını uygun şekilde doldurunuz.

Örneğin adınız Kıvanç Saydam ve İstanbul Barosu'na bağlı iseniz

Ad: K
Soyad: Saydam

şeklinde doldurabilirsiniz.

E-posta adresiniz ksaydam@istanbul.av.tr şeklinde açılacaktır. Hesabınız açılır açılmaz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adınıza özel av.tr alan adı başvurusu yapmak için "av.tr Alan Adı Başvurusu" bağlantısına tıklayınız.

Başvurunun son aşamasında Av.tr Alan Adı Kullanım ve Tahsis Taahhütnamesi tarafınızdan çevrimiçi ortamda kabul edilecektir. Taahhütnameyi Türkiye Barolar Birliği'ne göndermenize gerek yoktur. Bu taahhütnamenin birer kopyası başvuran avukatın e-posta adresine ve Türkiye Barolar Birliği e-posta adresine gönderilecektir.

Başvurunuzu yaptıktan sonra başvuru durumunuzu yine Baroport üzerinden takip edebilirsiniz.

Bunun dışında Av.tr ile ilgili daha önceden uygulamada olan tüm mevzuat, yönetmelik ve kurallar aynen geçerlidir. Bu kuralları okumadan başvuru yapmayınız. İlgili mevzuat ve kurallara sağ taraftaki menüden ulaşabilirsiniz.

 

Av.tr e-posta hesabınıza ulaşmak için tıklayınız
TBB Başkanı ve Başkan Yardımcılarının yaptığı konuşmalar
Son hafta içinde kayıt bulunamadı
Tüm Basında TBB Haberleri
6 Kasım 2016 - Halk TV
DEMOKRASİNİN TEK YOLU HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜDÜR. FEYZİOĞLU'NDAN KUTUPLAŞMA UYARISI

28 Mayıs 2016 - CNNTürk

TBB Baro Avukat Portalına Giriş
TBB Baro Avukat Portalına Giriş
Uluslararası Avukatlar Birliği’nin (UIA) 54. Kongresi
30 Ekim - 3 Kasım 2010
İstanbul Barosu


TBB Baro Avukat Portalına Giriş
TBB Baro Avukat Portalına Giriş
 

Bize
Yazın
  Bilgi Edinme
Başvurusu
Adres:
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı
Oğuzlar Mah. Barış Manço Cd. Av. Özdemir Özok Sk.
No:8 06650 Balgat/ANKARA
Tel: +90 312 292 59 00 ( Pbx )
Faks: +90 312 286 31 00 - 286 55 65
Her Hakkı Saklıdır
©2018 Türkiye Barolar Birliği
Tasarım
TBB Bilgi İşlem Müdürlüğü