TBB Amblemi için bkz. Menüler -TBB - TBB Amblemi
 

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NDEN ANLAMLI ZİYARET

TBB HEYETİ SELANİK’TE

10.11.2006

TBB Heyeti Selanik'te

TBB Başkanı Özdemir Özok  ile aralarında TBB Yönetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin de bulunduğu bir  TBB heyeti, 10 Kasım Pazar Günü Büyük Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evde, aramızdan ayrılışının  68. yıldönümü nedeniyle düzenlenen  törene katıldı. Özok, Büyük Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı duruşu sonrası anı defterine Türk avukatları adına şu metni yazdı:

TBB Başkanı Özdemir Özok anı defterine yazarken

“Sevgili ATAM,

 Doğumunun 125.yılında ve aramızdan ayrılışının 68.yıl dönümünde, Selanik’te doğduğun evi ve yaşadığın kenti Türk avukatları adına oluşturulan bir heyetle ziyaret etmekten onur duyduğumuzu ve anlamlı bir görevi yerine getirmenin heyecanını yaşadığımızı ifade etmek isterim.

Türkiye Barolar Birliği olarak bu anlamlı günde ve mekanda size ve eserlerinize olan sarsılmaz inancımızı, övüncümüzü ve bağlılığımızı bir kez daha kararlılıkla yineliyoruz.

Aziz ATAM,

Bin bir çile ve çetin koşullar altında gerçekleştirdiğiniz Kurtuluş Savaşı’nın başarıları üzerine kurduğunuz laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti,  kökleri o günlere giden, tutucu, gerici, dinci ve bölücü kimi muhalefet odaklarına karşın, halkımızın size ve devrimlerinize olan inanç ve bağlılığı nedeniyle bölgesinin en saygın ve güçlü devleti olma özelliğini sürdürebilmektedir.

Çünkü halkımız, ulusumuzun ve ülkemizin çağdaş geleceğinin sizin “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür” özdeyişinizin çizdiği aydınlık yolda olduğunu bilmekte ve inanmaktadır. Ayrıca yurttaşlarımız, bağnazlıktan ve karanlıktan çıkamamış toplumları gördükçe de size minnet ve bağlılıklarını yinelemektedir.

Değişen ve giderek çözülen ulusal ve uluslar arası ilişkiler yanında, her geçen gün daha da bozulan ekonomik ve toplumsal yapımızda bizlere rehber olan sizin “Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır”  sözlerinizdir.

 Ayrıca sizin,  savaşçı ve devrimci karakterinizi tamamlayan barışçı ve demokrat kişiliğinizi simgeleyen “Yurtta barış, dünyada barış” sözleriniz de savunduğumuz ilkelerin başında gelmektedir.

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı, aziz ATATÜRK,

125 yıl önce dünyaya geldiğiniz ev ve kentte, sizi sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım 1938 gününün 68.yıl dönümünde huzurunuzda saygı ile eğiliyor, devrimlerinizin yılmaz takipçisi olduğumuzu tüm dünyaya haykırıyoruz.”

 

 

Anasayfa
Avukat Arama
Avukat Stajyeri Arama
Site İçinde Ara
Elektronik Posta
av.tr Web Posta av.tr e-posta hesabınız
Konuşma Metinleri
TBB Başkanı
ve Başkan Yardımcılarının Konuşmaları
Etkinlikler
Basında TBB Son Hafta
Son hafta içinde kayıt bulunamadı
Basın Arşivi
 
Televizyonda TBB
6 Kasım 2016 - Halk TV
Halk TV -
DEMOKRASİNİN TEK YOLU HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜDÜR. FEYZİOĞLU'NDAN KUTUPLAŞMA UYARISI
28 Mayıs 2016 - CNNTürk
CNNTürk - HAFTA SONU
Televizyonda TBB
 
Sosyal Güvenlik
Avukatların Sosyal Güvenlik Sorunları SGK sorularınız
Son Çıkan Yayınlar
 

 

Her Hakkı Saklıdır ©2017 Türkiye Barolar Birliği TBB İletişim Adresi TBB Bilgi İşlem Müdürlüğü